Як надійно захистити квартиру: вибір найкращих замків у 2022 році
Англійська приказка «Мій дім – моя фортеця», яку, принаймні, чула кожна людина, означає, що житло є недоторканною власністю, і жодна стороння особа не може без дозволу увійти до будинку. В ідеалі це й справді так! Проте статистика квартирних крадіжок, зокрема, в Україні, продовжує залишатися невтішною. Щорічно в нашій країні правоохоронними органами реєструється близько 15 000 випадків квартирних крадіжок. Вражаюча цифра чи не так? Проте не слід забувати, що це лише ОФІЦІЙНО зареєстровані випадки! Можливо, більша кількість випадків не входить до статистики через те, що квартирним крадіям дещо завадило зламати дверний замок квартири. А це можуть бути сусіди, що втрутилися зненацька, раптова поява господарів на сходах, проблеми із зламуванням структури замка тощо. Сьогодні спробуємо розказати те, що буде важливим для кожного власника квартири у першу чергу: як на практиці захистити своє житло від квартирних злодіїв.
Що слід знати про квартирні крадіжки та їхніх виконавців
Неправильним було б припущення, що квартирні крадії – це відверто нерозумні люди. Зовсім навпаки! Переважна більшість таких злочинців відмінно знає, який строк покарання гарантований у випадку, якщо не пощастить бути затриманим представниками правоохоронних органів. Тому найрозповсюдженіший вид правопорушення, що здійснюється з метою заволодіння чужим майном – крадіжка. Вона класифікується як таємне викрадення майна без спроб завдання шкоди життю і здоров’ю власника квартири, і членам його родини. Квартирному крадію варто лише дочекатися, щоб вдома нікого не було. Після можна починати зламувати замки, проникати помешкання й шукати цінні речі. Покарання – позбавлення волі на строк від до 3 до 6 років.
Якщо квартирна крадіжка представляє собою відкриту спробу заволодіння майном з або без застосування насилля, тоді мова буде іти про грабіж або розбій. Строк позбавлення волі за здійснення таких злочинів більш суттєвий та досягає 12 років. А якщо при спробах заволодіння майном власника квартири (членів його сім’ї) було вбито або ж ця особа була травмована, квартирний крадій може розраховувати на довічне ув’язнення.
Хто ж здатен зазіхнути на наші матеріальні цінності, що знаходяться за дверима помешкання? Тут вже все залежить від низки факторів! Якщо ви зберігаєте вдома велику суму грошей, скажімо, від 10 000 доларів США, і хоча б одна людина з вашого оточення знає про це, висока ймовірність, що у разі вашої відсутності до вас завітають професійні крадії. Додатково їхній інтерес може бути викликаний дорогими та презентабельними вхідними дверима, модним сучасним замком, що має досить примітний дизайн, а також іншими нюансами, на які б ви ніколи навіть не звернули увагу.
Якщо ваша квартира нічим особливим не вирізняється, це ще не означає, що до вас не прийдуть крадії. Проте це будуть звичайні «гастролери», які працюють спільно у невеликих групах. Зазвичай вони пробують зламувати будь-які прості замки, до того ж роблять це із застосуванням підручних засобів. Масові спроби зламування квартирних дверей завжди призводять до того, що принаймні одна стане успішною. Адже для того, щоб зламати замок і винести з квартири будь-які цінні речі (гроші, негабаритну техніку, коштовності), достатньо щонайбільше 20 хвилин!
Оскільки ми вже порушили тему безпосередньо зламу замкових конструкцій, розглянемо, які методи практикуються:
- Інтелектуальні, без пошкодження складових замка: застосовуються відмички та самокомпресійні ключі;
- Вандальні, що передбачають пошкодження або повне знищення замкової конструкції й дверного полотна: злодії застосовують фізичну силу, застосовуючи ломи, болгарки, кувалди.
Серед усього інструментарію, що застосовується крадіями, не можна не виділити відмичку Хоббса. Це універсальний інструмент, використання якого дозволяє відкрити до 80% сувальдних замків з ключем-метеликом.
Що стосується часу, який необхідний для злому замка, тут все залежить від конструкції пристрою та характеристик дверного полотна. Недорогий замок з масмаркету може бути зламаний всього протягом 2-5 хвилин. Масивні двері з замками, що характеризуються складною конструкцією і багатоступеневим захистом від злому, потребують більших затрат часу і сил. Проте, якщо хазяїна більше, ніж протягом однієї години немає вдома, професійний крадій дуже швидко впорається зі своєю роботою. Нажаль, в Україні до 5% квартир оснащені професійними дорогими замками і дверима. Висновок такий: просте дверне полотно з дешевим замком практично ніяк не захищає вашу квартиру від крадіїв!
Що слід знати про квартирні крадіжки:
- Квартирні злодії найбільш активні у першій половині дня, а саме з 10.00 до 14.00, коли люди йдуть на роботу чи навчання.
- Що стосується сезонності, квартирні крадіжки найчастіше фіксуються влітку, коли люди масово від’їжджають у відпустки.
- Більшість квартирних крадіжок здійснюється за наведенням. Для того, щоб миттєво опинитися у групі ризику, розкажіть принаймні одній людині про великі покупки, що планується, коштовних придбаннях, великій сумі грошей, що зберігається у вас вдома.
- Інформація про те, що знаходиться у вашій квартирі розповсюдиться на подив швидко і обов’язково дійде до тих, хто має намір заволодіти вашими матеріальними цінностями.
- Найпростіше здійснити масові квартирні крадіжки у новобудовах. Зазвичай готові квартири здаються інвесторам з вже встановленими дверима та замками. Нажаль, це зазвичай базові недорогі дверні полотна і замки, з якими зможе впоратись навіть крадій-новачок.